Wdrożenie wdrożeniu nierówne

„Mamy oprogramowanie, które dostosujemy do Twoich potrzeb” – usłyszysz od naszych specjalistów. Pomyślisz, że każdy tak mówi, co w tym niezwykłego? Otóż w przypadku SCADA-MES to stwierdzenie nabiera całkiem innego znaczenia.

Oczywiście są sytuacje, w których to jedynym rozwiązaniem jest stworzenie od podstaw modułów lub kitów oprogramowania specjalnie na potrzeby Klienta. Wówczas należy się liczyć z kosztami oraz poświęceniem sporych zasobów, ale – jak to zostało wcześniej napisane – inaczej się nie da. Nie zmienia to faktu, że w większości przypadków wdrażanie systemów do nadzorowania i monitorowania produkcji nie musi się wiązać długim oraz kosztownym przeprowadzaniem projektu. Jak to możliwe?

Który inny system tej klasy tak ma?

Projektując SCADA-MES postanowiliśmy stworzyć elastyczny system, który możemy dostosować do wymagań Klienta. Zależało nam, aby wdrożenie systemu było szybkie i skuteczne, gdyż nasi Klienci nie mogą pozwolić sobie na długie oraz kosztowne włączanie systemu do pracy ich firm. Jak widać, wyzwanie, wobec którego stanęliśmy było poważne. W efekcie nasz system posiada kilka cech świadczących o jego wyjątkowości:

Po pierwsze, SCADA-MES to produkt skalowalny, modyfikowalny i zbudowany z modułów – SCADA-MES, Scheduler, CMMS, Wykresy i Raporty, Traceability. Może współdziałać z dowolnym systemem ERP lub samodzielnie. Również poszczególne moduły mogą być wdrażane oddzielnie.

Po drugie, to nasze autorskie oprogramowanie, dlatego wdrożenie i ewentualne modyfikacje następują o wiele szybciej niż w przypadku systemów oferowanych na zasadzie resellingu czy wdrażania „pudełka” do konfiguracji. Jeżeli Klient poszukuje dedykowanych rozwiązań, to wówczas stworzymy dla niego pożądany moduł/funkcję, która będzie kompatybilna z całym systemem.

Po trzecie, posiadamy gotowe sety odpowiadające różnym technologiom produkcyjnym. To znacznie skraca czas potrzebny na dostosowanie modułów do potrzeb Klienta.

Po czwarte, wdrożenie zawsze następuje w oparciu o metodologię One Point lub PRINCE2, co pozwala na systematyczne i efektywne przeprowadzenie całego procesu.

Oszczędzaj czas (i nie tylko)

Co dzięki temu zyskuje Klient? Przede wszystkim pewność, że oprogramowanie nie będzie wymagało żmudnego i czasochłonnego dostosowywania do pracujących w firmie maszyn i systemów. Ujmując sprawę bezpośrednio, Klient nie jest królikiem doświadczalnym, na którym testuje się wdrożenie nowych elementów. Z punktu widzenia firmy produkcyjnej to olbrzymia zaleta.

Jeżeli interesują Cię możliwości naszego systemu SCADA-MES lub jesteś zainteresowany jego wdrożeniem, daj nam znać. Z przyjemnością porozmawiamy o tym co możemy dla Ciebie zrobić.