TRACEABILITY

Aplixcom: Traceability jest odpowiedzią na rosnącą złożoność procesów wytwórczych, spełnia oczekiwania odbiorców z branży high-tech, dla których identyfikowalność i transparentność procesu produkcyjnego stają się standardowym wymogiem.

System pozwala sprostać obowiązującym przepisom i normom, jak również dostosować się do wymagań odbiorców. Stanowi kompleksowe wsparcie dla realizacji traceability, której stosowanie staje się obecnie symbolem jakości i dojrzałości procesów produkcyjnych. Stosowanie traceability jest szczególnie istotne w obszarach, gdzie bezpieczeństwo produktu jest najwyższym priorytetem, a więc m.in. w branży spożywczej, kosmetycznej, samochodowej czy lotniczej.

Traceability w służbie firmy

Aplixcom: Traceability w zautomatyzowany sposób buduje pełną genealogię produktu, identyfikując wszystkie użyte do jego wytworzenia surowce, materiały, pół-produkty oraz procesy, którym są one poddawane. Poprzez system generowania etykiet z unikalnym kodem kreskowym, moduł pozwala na lokalizowanie i śledzenie przepływu komponentów w przebiegu całego łańcucha produkcji i dystrybucji. Pobiera i przechowuje dane produkcyjne z maszyn, umożliwiając monitorowanie i rejestrację parametrów procesu produkcji. Każdorazowe zeskanowanie kodu kreskowego powoduje zapis w bazie danych:

Data i czas skanowania

Imię, nazwisko i login operatora

Nazwa stanowiska pracy

Kod i kod kreskowy komponentu

Kod produktu

Master barecode

Status końca pracy (OK/NOK)

ID skanowania

Rozwiązanie Aplixcom: Traceability, dzięki zastosowaniu systemu high availability, gwarantuje nieprzerwaną pracę i automatyczne przełączenie między serwerami w razie awarii. Dostęp przez przeglądarkę oraz dedykowane aplikacje na urządzenia mobilne, umożliwiają kontakt z każdego miejsca na świecie. Dzięki automatyzacji procesu pobierania i przetwarzania danych, aplikacja pozwala na wyeliminowanie papierowego obiegu dokumentów i wszelkich niedogodności z nim związanych. System jest elastyczny, personalizowany dla Klienta, dzięki czemu odzwierciedla specyfikę jego działalności i potrzeb. Pozwala to zapewnić pełną integrację z technologiami i rozwiązaniami stosowanymi przez odbiorców, bez względu na branżę którą reprezentują.

Korzyści osiągalne dzięki stosowaniu Traceability:

Zminimalizowane ryzyko finansowe związane z reklamacjami i wycofaniem produktu.

Ułatwione osiągnięcie założonego poziomu jakości.

Optymalizacja procesów operacyjnych.

Zmniejszenie kosztów magazynowania.

Spełnienie wymogów prawnych i rynkowych.

Zwiększenie zaufania Klientów.

Pogłębiony wgląd w procesy produkcyjne.