Rozwijaj swój biznes z APLIXCOM: SCADA-MES

Dążenie firm do poprawy wydajności i obniżenia kosztów działalności, potrzeba szybkości działania, konieczność zaspokojenia rosnących wymagań Klientów co do dotrzymywania terminów, jakości czy ceny produktów powodują, że przedsiębiorstwa coraz bardziej potrzebują rozwiązań do optymalizacji procesów produkcyjnych.

Codziennie rozwijaj swój biznes

APLIXCOM: SCADA-MES to nasz autorski system bazujący na architekturze klient-serwer, posiadający wielomodułową budowę oraz szerokie możliwości modyfikacji i skalowalności. Rozwiązanie składa się z gotowych modułów, które można dowolnie konfigurować, dzięki czemu łatwiej dopasować je do wymagań Klienta.

To bardzo elastyczny i efektywny sposób nadzorowania i raportowania produkcji w trybie on-line. Integruje się z dowolnym system ERP (np. Infor, SAP, Microsoft, Comarch, Sage itp.), doskonale uzupełniając ich funkcjonalność  w takich obszarach jak:  produkcja, planowanie produkcji, utrzymanie ruchu, kontrola jakości i logistyka. System zapewnia dostęp do danych on-line w każdym czasie i na dowolnych urządzeniach mobilnych z dostępem do przeglądarki www (iOS, Android). Dzięki zastosowaniu technologii OPC Server z opcją High Availability daje gwarancję nieprzerwanej pracy, bezpieczeństwa i spójności zarejestrowanych danych przy bardzo dużej wydajności.

Wdrożenie systemu

Wdrożenie systemu APLIXCOM: SCADA-MES gwarantuje firmom produkcyjnym osiągnięcie znacznych korzyści finansowych poprzez optymalizację procesów produkcyjnych. Narzędzie to zapewnia krótszy czas cyklu produkcyjnego, automatyczne rejestrowanie danych z produkcji bezpośrednio do systemu ERP, oraz umożliwia wyeliminowanie papierowych raportów z produkcji.  System APLIXCOM: SCADA-MES pozwala również automatycznie gromadzić dane, takie jak: rzeczywisty czas pracy, wydajność, eksploatacja energii, czy zużycie materiału.

W rezultacie system umożliwia dokładne rozliczenie zleceń produkcyjnych,  a także kosztów produkcji (m.in. dzięki funkcji monitoringu zużycia mediów). Oszacowanie nakładu pieniężnego możliwe jest w rozbiciu na stanowiska pracy, centra kosztów oraz produkty.

Funkcjonalność APLIXCOM: SCADA-MES

APLIXCOM: SCADA-MES w swoim standardzie oferuje szeroką funkcjonalność, jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Wbudowana funkcja managera danych ułatwia administrowanie systemem w trakcie jego użytkowania. System przyśpiesza i usprawnia przepływ informacji oraz dokumentów  produkcyjnych w przedsiębiorstwie

Podstawowe obszary funkcjonalne APLIXCOM: SCADA-MES
 • wizualizacja i nadzorowanie produkcji w czasie rzeczywistym,
 • dwukierunkowa komunikacja z systemami ERP, MRP,
 • nadzorowanie czasu i wydajności maszyn, manualnych stanowisk pracy oraz pracowników,
 • rejestracja przyczyn przestojów i awarii,
 • zbieranie danych dla Operacji Technologicznych w toku w czasie rzeczywistym o cyklu, wydajności, parametrach fizyczno-chemicznych z urządzeń dzięki podłączeniu do sterowników PLC, liczników energii, czujników analogowych i cyfrowych,
 • zbieranie danych o jakości i wadach produkowanych elementów, rejestracja wykonanych sztuk dobrych i złych,
 • odpytania stanowiskowe Operatora o parametry startowe i końcowe konieczne do uruchomienia i rozliczenia produkcji
 • analiza trendów zmian zużycia surowców, energii elektrycznej, innych zasobów
 • raportowanie i krzyżowa analiza danych,
 • prezentowanie i udostępnianie danych w intranecie i Internecie oraz w MS Office
 • alarmowanie,
 • archiwizacja danych.

System APLIXCOM: SCADA-MES świetnie sprawdza się w każdej gałęzi przemysłu. Dzięki zintegrowanym protokołom komunikacyjnym takim jak Modbus TCP/IP, Modbus RTU, BACnet czy KNX możliwa jest komunikacja z szeroką gamą sterowników PLC (Siemens, Omron, Fatek, GE Fanuc i innymi), wizualizacjami HMI, serwerami OPC, przetwornikami, licznikami energii, modułami rozszerzeń wej/wyj, czujnikami czy licznikami cykli. Zbieranie cyfrowych danych i przypisanie ich do zleceń produkcyjnych pozwala na odtworzenie informacji: w jakich warunkach dany wyrób został wykonany, ile wykorzystano energii, a także jak długo maszyna była włączona (Traceability).

Planowanie operacyjne i nadzorowanie produkcji nigdy nie było tak proste!

 

Wypełnij formularz kontaktowy 
i zarezerwój bezpłatną prezentację!